Kahepaiksete ja väikeloomade kaitsesüsteem

Kahepaiksete ja väikeloomade kaitsesüsteem

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uudistootena müüb Geopipes OÜ koostöös ACO Nordic OÜ.-ga kahepaiksete ja väikeloomade kaitse süsteeme.
Need on suunavad seinad, ACO LEP 100, mille eesmärk on tõkestada kahepaiksete ja väikeloomade sattumist teele ning samal ajal võimaldada teedeehitust soovitud asukohas ja mahus.
Süsteem koosneb 1-meetrise paigaldusastmega põhiüksusest ja täiendavatest kõverdatud ja erikujulistest üksustest, mille paigaldatud pikkus on 0,5m, et need oleksid optimaalselt kohandatud ka keerukate maastiku profiili ja reljeefi jaoks.

ACO LEP 100 süsteem võimaldab lisaks kahepaiksete optimaalsele käistele hoides neid eemal ohualadest ka teostada soovitud pinnasetööd, tagada vee optimaalseid äravooluomadusi ning pakub paigaldamise lihtsust ja stabiilsust.
Tõkkeseina taldmik ehk alusplaat hoiab tagasi taimestiku kasvu, mis vastasel juhul annaks kahepaiksetele võimaluse ronida üle seina.
See on märkimisväärne eelis alternatiivsete lahenduste ees, milliste paigaldus on töömahukam ja maapinda tuleb regulaarselt niita või puhastada.

Toote praktilised eelised

*Drenaaži omadused
LEP 100 seina moodulil endal on integreeritud äravooluavad aluse tagumises osas, samuti on ette nähtud võimalus drenaažiks taldmiku ühenduskohtades, kus geotekstiil kantakse peale, kuid pole nähtav. Pinnavesi voolab loomulikul viisil vertikaalselt ära, parandades sellega oluliselt muldkehade ja servade stabiilsust.
*Stabiilsus
Kasutatav materjal, hea äravoolu võime ja madal raskuskese annavad kõrge stabiilsuse. Staatiline arvutus näitab , et serva konstruktsioon on võimeline kandma suuremat liikuvat koormust (p = 5,0 kN / m2). kuni 40 ° kaldenurga puhul (1: 1,2) ning muldkehades pole süsteemi detailide täiendavat kinnitamist vaja. Lisaks takistab integreeritud kattuv ühendus detailide nihkumist.