Päikesepargid hooldevabaks

Päikesepargid hooldevabaks


Koostöös AS Rake esindusõigusega müüb Geopipes OÜ DuPonti juuretõkkelisi geotekstiile.
Päikeseparkide loomisel hooldusvaba maapinna tekitamiseks müüme spetsiaalset geotekstiili nimega Plantex Platinium Solar, millel kaal on 240 g/m2 kohta. Kui materjal jätta katmata, olles samaaegselt avatud aastaringselt UV kiirgusele on selle umbrohu kasvu tõkestavad omadused garanteeritud 8 aastat.

Kattes materjali näiteks multšiga, pikenevad Solari umbrohutõrje omadused 25 aastani.
Platinium Solar geotekstiilipaane on omavahel võimalik kokku liita spetsiaalse keevitusseadme abil. Teise võimalusena saab paane omavahel liita pakutava butüülteibi P10MS abil.

Hinnalt odavama lahenduse puhul saab samuti kasutada päikeseparkide aluse maapinna hooldusvabaks muutmiseks Plantex Gold´i, millel kaal on 125 g/m2 kohta.
Sellel materjalil on UV-kindlus madalam ning katmata kujul umbrohu kasvu takistavad omadused säilivad garanteeritult 3 aastat.
Kui materjal katta ca 5cm paksuse kooremultšiga, pikeneb kasutusiga 25 aastani.

Mõlemad DuPonti geotekstiilid võimaldavad ühtemoodi:
– Loobuda täielikult loodusele kahjulike herbitsiidide kasutamisest materjaliga kaetud alal, mis takistavad väga efektiivselt ka kõige agressivsema kasvuga taimkatte läbikasvamist.
– Pääseda õhul, sadeveel ja toitainetel läbi tekstiili mullapinda, tagades seeläbi bioloogilise mitmekesisuse säilimise mullas.
– Saavutada päikeseparkidele täielikult hooldusvaba aluspind 3-ks või 8-ks aastaks katmata kujul või multšiga katmise korral 25-ks aastaks.
– Paigutada päikesepaneele teineteisele lähemale, sest hoolduseks vajalikke radasid ei ole enam tarvis, saavutades nii väiksema maapinna peal suurema efektiivsuse.